Sandalai nuo -15% iki -40% Nuo -20 % VISIEMS drabužiams

Kaip išsirinkti pirmuosius batus mažyliui?

15.04.2023

Maždaug metų amžiaus mažylis jau yra išmokęs žengti pirmuosius žingsnius. Nors gali būti taip, kad mažylis retkarčiais vėl norės ropoti, nerimauti neverta – reiškia, taip jis dar jaučiasi saugiau. Kai jis įgis visišką pasitikėjimą savo jėgomis ir norės eiti, Jums tereikės žiūrėti, kad nebūtų kliūčių jo kelyje, į kurias mažylis galėtų atsitrenkti ir parkristi.

Jeigu vaikščiojant pastebėsite, kad vaikas nededa ant žemės visos pėdos, bėgioja tik būdamas su kojinaitėmis, gali tekti pasikonsultuoti su neurologu dėl blauzdų raumenų tonuso.

Būdamas dvejų metų, vaikas jau moka šokinėti, vienu metu atitraukdamas abi kojas nuo žemės, yra išmokęs laikydamasis užlipti ir nusileisti laiptais, yra įvaldęs bėgimo, abiem rankytėmis laikant daiktą, įgūdžius.

Kada reikia apauti pirmaisiais bateliais? Ir kokius batelius geriausia pasirinkti?

Tikriausiai pastebėjote, kad galime įsigyti ir jau nuo gimimo apauti kūdikį įvairiausiais gražiais bateliais. Jie bus tik dėl grožio, o iki to laiko, kol mažylis galės žengti pirmuosius žingsnelius, būtina rimtai pasirūpinti bateliais, nes atsistojus ant kojelių pasikeičia kūno padėtis ir padidėja krūvis mažylio pėdelėms.

Kaip išsirinkti tinkamo dydžio batelius?

Rinkdamiesi batelius mažyliui, skirkite tam pakankamai dėmesio. Batelius geriausia rinktis kartu esant mažyliui, kad pamatuotumėte kelias batelių poras ir išsirinktumėte tinkamiausią. Tokius, kurie būtų tinkami pagal dydį ir kuriais apauta maža kojelė jaustųsi patogiai.

Renkamės tokį dydį, kuris tinka, o ne kuris tiks kada nors ateityje.
Taip pat nepirkite batelių, galvodami, kad kai mažylis paaugs, bateliai jam tiks; nereikėtų pirkti ir tokių batelių, kurių negalite nepirkti, nes išvaizda Jums labai patiko. Jūs net nepastebėsite, kad belaukiant to laiko, kai galėsite kūdikį apauti šiais bateliais, paaiškės, kad jie jau maži.

Jeigu Jums tenka pirkti batus vaikui nesant kartu, yra būdas, kaip nustatyti, kokio reikia dydžio – apveskite ant popieriaus pėdos kontūrą ir pirkite tokius batelius, kurie neišsikiša už šio kontūro daugiau nei puse centimetro!

Kaip išsirinkti mažyliui tinkamą batelių modelį?

Geriausia rinktis vaikiškų batų gamyboje besispecializuojančios įmonės sukurtą batų modelį, nes būtent jų batų modeliai galės suteikti tinkamą atramą vaikščiojant, o tai būtina, be to, turi būti atsižvelgta į anatominius ir fiziologinius vaiko kūno ypatumus pagal amžių. Geriausia medžiaga vaikiškiems bateliams yra natūrali oda arba kokybiška speciali medžiaga, tinkama atsižvelgiant į vaikų avalynei keliamus reikalavimus. Turi būti minkšti, bet tvirti, patogūs, bet saugūs.

Kokie turi būti pirmieji bateliai?

Batelių priekis turi būti pakankamai platus, nes mažylio pirštukai yra kaip maža vėduoklė, siauri bateliai juos tiesiog suspaus.

Batelių priekis gali ir nebūti visiškai kietas, tačiau atkreipkite dėmesį, ar priekinėje dalyje yra kas nors, kas uždengs mažus pirštelius ir apsaugos juos nuo galimo sužeidimo užsigavus pėdą.

Kulnas turi būti užfiksuotas tvirtos ir priglundančios bato galinės sienelės, kad kol dar nesusiformavę raiščiai, jie būtų apsaugoti, o mažylio kojytė nesilankstytų, būtų stabilioje padėtyje ir jaustųsi patogiai.

Būtinai atkreipkite dėmesį ir į batelių užsegimo būdą. Nebūtina rinktis su užtrauktuku, lipdukais ar batraiščiais. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kurioje vietoje yra sagtelė. Pagrindinė užsegimo funkcija – užtikrinti stabilumą, kurį pėdai suteikia prigludęs batas.

Ortopedai primena, kad einant į parduotuvę pirkti vaikiškų batelių, reikia būti nusiteikus, kad nenusipirksite gražių, ryškių šlepečių su zuikio ausimis, akimis ar panašių grožybių. Bent jau iš pradžių, kol kūdikio kūnas, pėdos ir raumenys dar tik mokosi prisitaikyti. Kad ir kaip gražiai tokia avalynė atrodytų ant vos pradėjusio vaikščioti kūdikio kojelių, ilgainiui gali atsirasti tokių ortopedinių problemų kaip plokščiapėdystė, arba skoliozė, osteochondrozė.

„Biomechanics“ bateliai

Kuriant ir išbandant šią vaikišką avalynę, dalyvavo keli tūkstančiai vaikų, todėl rezultatas buvo tai, kad buvo sukurta daug aukščiausios klasės avalynės modelių, remiantis pėdų ergonomikos žiniomis, atsižvelgiant į vaikų amžių ir anatominius ypatumus.

Bendrovės „Biomecanics“ sukurti bateliai laikomi anatomine avalyne, jie pritaikyti vaikams, kurie mokosi vaikščioti. Šie bateliai yra su specialiais vidpadžiais iš odos, kurie dėl perforacijos užtikrina patogumą ir drėgmės pasišalinimą, todėl vaiko pėdelės yra šiltos, bet nešunta, jis patogiai jaučiasi. Šių batelių padai yra lankstūs, todėl tinkami ir užtikrina reikiamą vaiko vystymąsi. Batelių padai padaryti taip, kad būtų kiek galima lankstesni, nes tai svarbu atsižvelgiant į reikiamą vystymąsi, bet suteikiama reikiama atrama kulkšnies srityje, kad pėda vaikštant būtų stabili. Avinčio „Biomecanics“ batelius vaiko piršteliai yra apsaugoti nuo smūgių ir susidūrimų, nes yra papildomai apsaugota batelių priekinė dalis. Taip pat „Biomecanics“ bateliai yra su specialiais šoniniais kraštais, kad batelis netrintų mažylio pėdutės. Šiuose bateliuose yra speciali išimama pėdelė su antibakterine danga „Herbal“, kuri apsaugo nuo nemalonaus kvapo, pelėsio atsiradimo, bakterijų dauginimosi. Bateliuose yra įtaisytas stabilizatorius, kuris padeda mažyliui išlaikyti pusiausvyrą.

Šie bateliai pagaminti iš natūralių medžiagų be chromo ir nikelio. Padelis yra su neslystančiu paviršiumi, su tokiais bateliais mažylis neparkrinta, be to, bateliai netepa grindų.

„Ecco“ bateliai

Bateliai, kuriuos gamina „Ecco“, taip pat pagaminti atsižvelgiant į anatominius reikalavimus ir padės formuotis mažylio pėdutei, užtikrinant, kad ateityje neteks susidurti su tokiomis ortopedinėmis problemomis kaip plokščiapėdystė ir pan. Ryškios spalvos, išskirtinė apdaila ir tinkamos formos – „Ecco“ bateliai tikra šventė vaikų kojelėms.

Pasaulyje populiariu prekių ženklu žymima avalynė yra šiuolaikiška, nepraleidžianti vandens, puikiai tinkama kiekvienai dienai. Dažniausiai naudojama medžiaga yra vandeniui atspari zomša ir oda. „Ecco“ batai gaminami su ilgai tarnaujančiu amortizuojančiu padu, koja batuose ne taip pavargsta, su jais patogu vaikščioti per dieną.

„SuperFit“ bateliai

„SuperFit“ bateliai palaiko natūralų ir sveiką vaikų kojelių vystymąsi visais jo etapais!

„Superfit“ vaikiškos avalynės modelius kuria kartu su specialistais. Bendradarbiaujant su žinomais gydytojais ir ortopedais, garantuojama, kad gaminant „Superfit“ batelius bus atsižvelgia į fiziologinę kojos sandarą ir palaikomas natūralus vystymasis.

Dėl patentuotų aktyviai veikiančių vidpadžių pagalvėlių bateliai amortizuoja apkrovą ėjimo metu, stiprėja pėdos raumenys ir raiščiai. Tokia pagalvėlė priglunda prie pėdos, bet nedaro įtakos pėdos išlinkimui, todėl pėdos raumenys susitraukia ir juda. Pėdos judesiai jai remiantis į aktyviai veikiančią pagalvėlę primena judesius vaikščiojant basomis – o tai yra sveikiausias ir natūraliausias vaikščiojimo būdas.

  • Dėl specialių juostelių batelis užsegamas taip, kad tvirtai priglunda prie kojelės.
  • Batelių priekinė dalis patogi ir plati, todėl piršteliai yra laisvi.
  • Itin lankstus, lengvas ir neslystantis padas.
  • Galinė dalis pailginta, tai užtikrina stabilumą.
  • Pagal specialias technologijas sukurta galinės dalies pagalvėlė pagerina amortizaciją.


Pasidalinti socialiniuose tinkluose!

Facebook Twitter Email

Paskutiniai įrašai

Įkeliama...