Sandalai nuo -20% iki -40% Nuo -20 % VISIEMS drabužiams

Kaip rengti vaiką žiemą?

17.04.2023

Šiandien pakalbėkime apie viršutinius drabužius.

Lauke šalta, sninga ir vėl klausimas, kaip aprengti vaiką, tampa aktualus. Mėginsime rasti atsakymą.

Toliau pateikta informacija yra iš daugelio šaltinių – tai mano asmeninė patirtis, gamintojų rekomendacijos, mintys iš interneto straipsnių ir forumų bei mūsų klientų ir draugų atsiliepimai.

Norint išsirinkti tinkamus drabužius žiemai, reikia atsakyti į šiuos klausimus:

1. Kur iš tiesų ruošiatės eiti, koks tikslas?

  • aktyvus žiemos poilsis (važinėjimasis rogutėmis nuo kalnelio, slidinėjimas, čiuožimas ir kt.)
  • keliavimas į darželį arba mokyklą (reikia laukti stotelėje transporto priemonės arba eiti pėsčiomis)
  • žaidimai lauke darželyje (reikia sužinoti, kaip Jūsų vaikas elgiasi darželyje išėjus į lauką – aktyviai žaidžia su vaikais ir bėgioja ar daugiau stovi vietoje ir mažai juda)
  • pasivaikščiojimas su vežimėliu (vaikas vežiojamas ir nejuda)

2. Kaip jūsų vaikas elgiasi lauke, ką tiksliai veikia ir kiek yra aktyvus?

Labai svarbu stebėti, kaip vaikas elgiasi, nes net laukiant transporto stotelėje vaikai gali elgtis kitaip. Pavyzdžiui, mano mažasis sūnus niekada nestovi vietoje, gali apibėgti 10 ratų, kur nors nubėgti, užlipti ir pan. Stovėti ramiai ir laukti jis tiesiog negali. Bet daug vaikų gali ir stovėti, ir ramiai laukti. O kai lauke labai šalta, į tai reikia atsižvelgti.

3. Jūsų vaikas yra karštakraujis ar greitai sušąla?

Jeigu Jūsų vaikas dar labai mažas, kol kas sunku atsakyti į šį klausimą, bet kai jam bus maždaug 3 metai, viskas bus pakankamai aišku. Patikrinti, ar mažam vaikui šilta, ar šalta, reikia ne paliečiant ranką ar nosį, kaip kažkada darė mūsų tėvai, o visai kitaip. Mažylio kūno šilumą reikia tikrinti paliečiant alkūnės sąnarį, taip pat galima liesti kaktą ir nugarą.

Jeigu turite atsakymus į visus šiuos klausimus, Jums bus lengviau suprasti, kokių iš tiesų žieminių drabužių reikia Jūsų vaikui.

Oro temperatūra – nuo -5 iki 15 °C. Aktyviai leidžiame laiką lauke.

Jeigu žiemą ruošiatės aktyviai leisti laiką lauke, Jums tikrai reikalingi 3 sluoksniais nešiojami drabužiai.

1-asis, arba pagrindinis sluoksnis – termo apatiniai

Labai aktyviems vaikams tinka įprasti sintetiniai apatiniai, kurie padės pašalinti drėgmę, ne tiek aktyviems vaikams – termo apatiniai su merinosų vilna, pro tokius termo apatinius drėgmė išeina į išorę, jie taip pat šildo.

2-asis sluoksnis arba tarpsluoksnis – fliso arba vilnos drabužiai.

Svarbiausia yra užvilkti bluzoną, kelnes, kurias pasirinksite pagal vaiko amžių ir numatomą veiklą. Pavyzdžiui, savo karštakraujams, aktyviems vaikams aš niekada neužvelku fliso kelnių. Bet jeigu vaikas mažas ir nelabai aktyvus, tuomet geriau užvilkti.

3-asis sluoksnis – striukė ir puskombinezonis / kelnės arba vientisas kombinezonas, užpildas: 150-200 g.

Aktyviam poilsiui rekomenduoju ne itin storą ir šiltą striukę, nes kitaip Jūsų vaikui gali būti per karšta, – juk tikriausiai vaikas bėgios, šokinės ir su labai šilta striuke tikrai suprakaituos. Vaikui labai prakaituojant, drėgmė gali nespėti išgaruoti, ir, vaikui nors trumpam nutraukus aktyvią veiklą, jam gali pasidaryti šalta. Todėl visada geriau užsivilkti plonesnius drabužius ir ne tokią storą striukę, nes jeigu būtų vėsu, visada galima daugiau pajudėti ir sušilti. Tačiau jeigu vaikas sukais ir bus tiesiog, šlapias, nieko nebus galima padaryti. Vaikas verks ir skųsis, kad jam šalta, nes vidinėje pusėje bus susikaupusi drėgmė. Drėgni drabužiai šaltuoju metų laiku labai greitai atšąla – tereikia 10 minučių ir atšąla visas kūnas. Bet jeigu vidinė pusė bus sausa, vaikui bus šilta ir dėl paties kūno šilumos. Netgi jeigu vaikas kiek pastoviniuos, vis tiek nesušals, – žinoma, jeigu tai netruks valandą. Kūnas jau sušilęs – vaikas aktyvus, juda, vidinė drabužių pusė sausa, todėl vaikui šilta. Štai kodėl reiki vengti per didelio prakaitavimo ir kūno sudrėkimo. Ruošiantis aktyviam poilsiui rekomenduojama rengtis keliais sluoksniais ir neapsitūloti. Nuolat tikrinkite, ar vaiko drabužėliai po striuke nėra sudrėkę, ir jei taip – kitą kartą užvilkite ką nors lengvesnį.

Ką daryti, jeigu vaikas šąla, ir reikia šiltesnio kombinezono arba striukės žiemai, kurios užpildo kiekis – apie 300 g (tokie yra „Lenne“ arba „Huppa“ drabužiai).

Tokiu atveju, aktyvios veiklos metu vaikas gali būti su termo apranga ir striuke ar kombinezonu. Dėl visa ko turėkite su savimi fliso džemperį – jeigu pūstų šaltas vėjas ir vaikui būtų šalta. Bet jeigu lauke nėra šalta, 2-iem sluoksniais geriau nevilkti, kad neperkaistų. Arba galite fliso džemperiu apvilkti po aktyvių žaidimų, pvz., ruošiantis namo arba nustojus žaisti.

Kitas variantas: po šilta striuke galite pavilkti plono fliso (dar vadinamo mikroflisu) džemperį. Šis džemperis plonesnis nei įprastas fliso džemperis. O storesnio fliso džemperis tiks, kai neužsiimama labai aktyvia veikla, – einant pasivaikščioti.

Pateiksiu pavyzdį, kaip, norėdami aktyviai praleisti laiką, po Naujųjų metų šventės išvažiavome slidinėti. Lauke kaip tik buvo labai šalta – -15 °C. Vaikams mašinoje liepiau nusivilkti striukę, kad per daug nesukaistų, kol važiuojame. Tada lauke būtų sunku sušilti. Atvažiavome, nuėjome iki nuomos punkto. Kol ėjome iki to punkto, buvo šaltoka, nors mašinoje buvo šilta. Buvome viską pasiėmę, apsivilkome dar fliso džemperius ir užkopėme ant kalno. Man iškart pasidarė šilčiau, nors pirmas 5 minutes dar buvo vėsoka. Bet po poros nusileidimų jau buvo labai šilta, nesvarbu, kad tai buvo vaikiški kalneliai. Ant kalno praleidome apie 5 valandas, per šį laikotarpį buvo apie 40 minučių pertrauka ir pietūs,visą kitą laiką buvome lauke ir slidinėjome. Nors teko laukti keltuvo, vis tik dar buvo gana šilta. Man pačiai kojos slidinėjimo batuose šiek tiek šalo, o vaikams – ne, kojos buvo šiltos, viskas buvo gerai. Mano vaikai labiau karštakraujai nei aš :).

Oro temperatūra – nuo 0 iki 5 °C. Aktyvus poilsis žiemą.

Esant tokiai temperatūrai ir užsiimant aktyvia veikla, taip pat laikomasi sluoksniavimo (be tarpsluoksnio) principo. Pakaks užvilkti termo apatinius ir viršutinius drabužius (užpildas: 150-200 g).
Šąlantiems vaikams galima pavilkti mikro fliso džemperį, bet vis tiek siūlau pabandyti pabūti be jo ir pažiūrėti, ar vaikui bus šilta, ar šalta. Jeigu vaikui bus šalta, galite pavilkti džemperį. Bet storo fliso džemperio tikrai nereikės.

Oro temperatūra – nuo -16 iki -20 °C ir žemesnė. Aktyvus poilsis žiemą.

Apsirengiame taip pat, kaip ir esant -5- 15 °C, bet esant tokiam šalčiui lauke būname daug trumpiau. Taip pat tokiu atveju reikės daryti pertraukas, per jas sušilti išgeriant arbatos ir pabūnant šiltoje patalpoje. Mažiems vaikams, jaunesniems nei 4-5 metų, nerekomenduojama ilgai būti tokiame šaltyje.Pasidalinti socialiniuose tinkluose!

Facebook Twitter Email

Paskutiniai įrašai

Įkeliama...